Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pse Kendall Jenner e ka pasur të vështirë tranzicionin e Bruce në Caitlyn?

Pse Kendall Jenner e ka pasur të vështirë tranzicionin e Bruce në Caitlyn?
August 11
17:29 2016

Kendall Jenner ka treguar për herë të parë se tranzicioni i babait të saj në Caitlyn Jenner ka qenë shumë i vështirë për të. Kur ishte e vogël, Bruce  e kishte mësuar të luante “Go-carts” dhe ajo falënderon babain që sot është një shofere e mirë.

Ajo ka thënë: “Ai më kishte mësuar si një djalë të vogël dhe për këtë arsye tranzicioni në Caitlyn ishte shumë i vështirë për mua. Por ai e ka marrë shumë lehtë këtë fazë dhe çdo gjë tani është kthyer në normalitet, nuk është një gjë e pazakontë”.

Kur Kendall shikon fotot kur babai i saj ishte burrë ndihet pak e trishtuar, por mendon se babai i saj është i njëjti, vetëm me një maskë ndryshe./Blitz.al/

Shperndaje