Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Princi William dhe Dukesha Kate Midelton festojnë sot 5-vjetorin e martesës

Princi William dhe Dukesha Kate Midelton festojnë sot 5-vjetorin e martesës
April 29
14:33 2016

Kanë kaluar plot 5 vjet nga dasma madhështore e princit William dhe dukeshës Kate Midelton.  Ata janë martuar me një ceremoni madhështore më 29 prill 2011, në Westmindter Abbey.

Dasma e tyre është ndjekur nga mijëra njerëz kureshtarë dhe ishte një ceremoni e cila ka ngelur në mendjen e shikuesve dhe ndjekësve për shumë kohë. Kensington Palace ka shpërndarë sot në Twitter një urim për përvjetorin e çiftit. Këtij urimi i kanë bashkangjitur disa fraza kujtimesh nga martesa e tyre.

Një ndër momentet më pikante të ceremonisë ka qenë puthja e çiftit në ballkonin e Buckingham Palace. Princi William dhe Dukesha Midelton kanë dy fëmijë dhe janë të lumtur  pas 5 vitesh martesë.

120109114825-kate-middleton-prince-william-royal-wedding-kiss-horizontal-large-gallery

Etiketimet
Shperndaje