Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Pjesëtarët” e rëndësishëm të familjeve të VIP-ave shqiptarë

September 13
14:52 2016

 

 

 

 

Sot më shumë se kurrë po flitet për kafshët, qofshin të pastreha apo me pronarë.

Duke qenë se rastet kur qentë, macet apo lloje të ndryshme kafshësh keqtrajtohen, gjymtohen e vriten ose qindra krerë bagëti theren për ritual fetare, siç është ai i Kurban Bajramit, janë të shumta, një ligj i posaçëm për mbrojtjen e kafshëve të çfarë do lloji do të mbërrijë në kuvend nga ministri Tahiri.

Kjo jep një pamje të zymtë të gjendjes së kafshëve në vendin tonë dhe marrëdhënien e ftohtë të qytetarëve me ta.

Pavarësisht kësaj, personazhe të famshëm të ekranit japin një tjetër panoramë: dashuri dhe miqësi.

Ata kanë postuar vazhdimisht foto me qentë, macet, zogjtë etj., duke treguar se sa shumë i duan ato, se i konsiderojnë miqtë e tyre më të mirë, por mbi të gjitha, duke treguar se janë pjesëtarë të rëndësishëm të familjeve të tyre.

Për të mësuar se cilët janë ata mjafton të shfletoni galerinë e mësipërme. /Blitz.al/

Etiketimet
Shperndaje