Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Përtej kontinentit për pak ditë! Personazhet që iu larguan Europës për të kaluar pushime të paharrueshme

Përtej kontinentit për pak ditë! Personazhet që iu larguan Europës për të kaluar pushime të paharrueshme
September 06
19:38 2018

Nëse do të flasim për pushimet le të themi se ne ndjekësit e personazheve të njohur të ekranit kemi vizituar shumë vende të botës këtë verë. Ka pasur nga ata që shijuan mrekullitë e brigjet e zonave malore  shqiptare, ata që i qëndruan besnikë plazheve të Europës dhe disa të tjerë që vendosën të ekploronin kultura të reja përtej oqeanit apo përtej kontinentit europian.

Aulona Musta

 

 

View this post on Instagram

 

Kur gjithe javen e ke pasur fundjave 🤣🤣🤣

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on

Aulona Musta e provoi edhe Shqipërinë, edhe Europën duke shijuar disa ditë pushimi në Lefkadha të Greqisë por për herë të parë eksploroi Kubën. Moderatorja e njohur e “Thumb” bashkë me bashkëshortin e saj vendosën që këtë vit pushimet e përvitshme çift ti kalonin në Havana. Udhëtimi dhe ekplorimi i vendeve e kulturave të reja është një pasion i Aulonës dhe në ditët që ajo kaloi në Kuba u përpoq të shihte sa më shumë bukuri të këtij vendi duke shëtitur për orë të tëra përreth qytetit, duke shijuar brigjet me ujin kristal, mbrëmjet me muzikën karakteristike kubaneze të këtij vendi apo festat në natyrë aty ku njerëzit vetëm shijojnë momentin.

 

View this post on Instagram

 

Kur do te besh si sirene, por ne fund perfundon ne uje si balene 😩😩

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on

 

View this post on Instagram

 

Puthja me e vecante qe kam marre ndonjehere ne jete 😍😍😍😍

A post shared by Aulona Musta (@aulonamusta) on

Blendi Fezviu

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on

Blendi Fezviu është një nga personazhet që udhëton më së shumti jo vetëm gjatë verës. Destinacioni i tij i fundit ishte Azia, saktësisht Abu Dhabi, apo Koreja e Jugut. Si ekplorues i vërtetë gazetari i njohur i pëlqen gjithnjë e më shumë të njohë kultura të reja, ti lidh ato me të kalurën historike dhe me ngjarje që kanë shënuar ndryshime të mëdha siç ishte vizita e tij në afërsi të kufirit midis Koresë së Veriut dhe Jugut zona e deminitarizuar mes dy Koreve. Blendi sigurisht që nuk e humbi mundësinë të shkrepte një foto me lokomotivën e fundit që kaloi kufirin në vitin 1953 në të cilën dukeshin qartë gjurmët e plumbave.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on

Luana Vjollca

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday @beyonce 😂

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

Luana Vjollca aktualisht është duke kaluar disa ditë pushimi në kontinentin aziatik edhe pse është përpjekur që të mos zbulojë shumë në rrjetet sociale. Përpara se të nisë një sezon të ri televiziv me “Shiko kush Luan”, moderatorja është duke shijuar pushimet larg Shqipërisë. Madje ajo ka tërhequr edhe vëmendjen e mediave në atë vend të cilët ditën e djeshme i kishin dedikuar një artikull vlerësues.

 

View this post on Instagram

 

Wish you all a wonderful evening! ✨

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

 

View this post on Instagram

 

#baywatch

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

Drini Zeqo

 

View this post on Instagram

 

Rastesisht me veshjen e shkolles fillore te ketyre miqve ne Zanzibar- Stone Town 🔴⚪️

A post shared by Drini Zeqo (@drini.zeqo) on

Drini Zeqo ndryshe nga vitet e tjera këtë verë zgjodhi që të mbathte një palë atlete, një çantë shpine dhe të eksploronte vende dhe kultura të reja. Destinacioni i Drini që prej korrikut ka qenë Afrika. Kenia ishte një nga vendet në të cilat Drini u argëtua më së shumti duke njohur botën shtazore të cilën mund ta shohësh vetëm në këtë vend. Një gjirafë, një gazelë, një feline, një zjarr i madh në pyll, një agim i shijuar ndryshe, shtëpia e Freddie Mercury, veshja dhe kultura e Afrikës e sidomos shtëpitë e tyre janë disa nga gjërat që Drinit i bënë më së shumti përshtypje dhe i dhanë një kuptim ndryshe pushimeve të tij.

 

View this post on Instagram

 

#zanzibardoors Me e famshmja shtepia ku deri ne moshen 10 vjecare u rrit #freddiemercury #zanzibartrip🌍

A post shared by Drini Zeqo (@drini.zeqo) on

 

View this post on Instagram

 

Pure moments of happiness #tanzaniantravelers #kenya

A post shared by Drini Zeqo (@drini.zeqo) on

Olta Boka

 

View this post on Instagram

 

My summer just started🍜🥟🍤🌆🎡

A post shared by O L T A B O K A (@oltabokaofficial) on

Olta Boka është shprehur se po shijon pushimet më të bukura që ka kaluar ndonjëherë. Destinacioni i  përzgjedhur prej saj ishte Singapore të cilin ajo e ka shfrytëzuar jo vetëm për të kaluar një verë të paharrueshme por edhe për të njohur kultura të reja, vende të pa eksploruara, e sigurisht testimi i ushqimit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by O L T A B O K A (@oltabokaofficial) on

Fatma Methasani

 

View this post on Instagram

 

Heaven on earth! 🌿🍃☘ #ThailandAlbum 💚

A post shared by Fatma Methasani (@fatma_methasani) on

“Moderatorja e “Fun Day” Fatma Methasani ka zgjedhur Tailandën për të kaluar pushimet e kësaj vere. Çdo aventurë në një parajsë si Tajlanda Fatma e ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram brigjet me ujin e kristaltë apo kopshtet zoologjike. Në vendet të tilla njeriu ndihet më afër se kurrë me natyrën ndaj dhe ia vlen 100% të shpenzosh aty të gjitha ditët e pushimeve./Blitz.al/

 

View this post on Instagram

 

Elephant lover! 🐘 #thailandtrip 😍

A post shared by Fatma Methasani (@fatma_methasani) on

 

View this post on Instagram

 

Phuket Botanic Garden! 🌴🍃🌱🍀🌵🌿

A post shared by Fatma Methasani (@fatma_methasani) on

 

 

 

Share