Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Personazhet e famshëm të ekranit “bëhen bashkë” për tragjedinë e Orlandos

Personazhet e famshëm të ekranit “bëhen bashkë” për tragjedinë e Orlandos
June 15
13:15 2016

Fundjava e kaluar solli një ngjarje të hidhur jo vetëm për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por për të gjithë botën, pasi 50 persona u vranë dhe 53 të tjerë u plagosën në një “club” homoseksualësh, duke u bërë kështu tragjedia më e madhe me armë në historinë e SHBA-së.

Kjo ngjarje jo vetëm që preku njerëz të thjeshtë, por edhe personazhe të ndryshëm të ekranit, të cilët kanë përdorur rrjetet sociale për të shprehur solidaritetin e tyre me familjarët e të vrarëve dhe të plagosurve.

Ndërkohë, Beyonce dhe Adele kanë përdorur koncertet e tyre për të shprehur dhimbjen. Adele i ka kushtuar të tërë koncertin në Belgjikë ngjarjes në Orlando, kurse Beyonce i ka dedikuar “Halo”-n në koncertin e saj në Detroid.

Disa nga reagimet e personazheve të famshëm do t’i sjellim më poshtë:

Condolences and prayers to Orlando

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Etiketimet
Shperndaje