Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Përfshihet në skandalin “Panama Papers”, flet për herë të parë Emma Watson

Përfshihet në skandalin “Panama Papers”, flet për herë të parë Emma Watson
May 11
19:38 2016

Emma Watson është një nga të paktat personazhe të famshëm që është shfaqur në skandalin “Panama Papers”, lidhur me një kompani që ajo zotëron në ishujt britanikë të Virgina-s.

Nxitur nga kjo, përfaqësuesi i aktores së “Harry Potter” ka dhënë një deklaratë për revistën “Spectator”, ku shprehet:

“Emma (si çdo individ me një profil të njohur nga shumë persona në botë) ka ngritur një kompani në bregdet për të ruajtur të dhënat e saj personale dhe për sigurinë e saj. Gjithashtu, Watson nuk merr kurrë përfitime monetare të padeklaruara dhe paguan rregullisht taksa për këtë kompani”.

Deklarata shpjeguese vjen si pasojë e përfshirjes së ambasadores së Kombeve të Bashkuara në listën e personave që kanë përfituar shuma marramendëse parash nga bizneset dhe kompani të ndryshme. Watson renditet gjithashtu bashkë me Simon Cowell, Jackie Chan dhe Sarah Ferguson në këtë listë ku shumicën e përbëjnë liderët botërorë.

Komento
Etiketimet
Shperndaje