Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Performancat e MTV EMA, të renditura nga më e dobëta te më e mira nga Billboard

Performancat e MTV EMA, të renditura nga më e dobëta te më e mira nga Billboard
November 07
16:57 2016

MTV European Music Awards ngjitën në skenë një sërë yjesh duke nisur nga Bebe Rexha, e cila ishte edhe moderatorja e këtij viti, e deri te prurjet e reja si DNCE.

Billboard, me një analizë të shkurtër, ka listuar të gjitha performancat e natës, duke i renditur nga më e dobëta, te më e mira.

  1. Bebe Rexha – “I Got You”

 

12. Lukas Graham, “You’re Not There” / “7 Years”

 

11. Afrojack, “Used to Have It” / “Gone” / “Hey”

 

10. OneRepublic, “Let’s Hurt Tonight”

 

9. Shawn Mendes, “Mercy”

 

8. Kings of Leon, “Waste a Moment”

 

7. Zara Larsson, “Lush Life” / “Ain’t My Fault”

 

6. Green Day, “Bang Bang”

 

5. Martin Garrix and Bebe Rexha, “In the Name of Love”

 

4. DNCE, “Body Work” / “Cake By the Ocean”

 

3. The Weeknd, “Starboy”

 

2. Bruno Mars, “24K Magic”

 

1. Green Day, “American Idiot” /Blitz.al/

 

Shperndaje