Blitz

 Breaking News

Pas kritikave që u bëri, Rovena Dilo dhe HitMan i përgjigjen Muç Nanos: Showman i dështuar me një emision paçavure!

Pas kritikave që u bëri, Rovena Dilo dhe HitMan i përgjigjen Muç Nanos: Showman i dështuar me një emision paçavure!
December 12
11:55 2019

Një monolog i Mustafa Nanos në prorgramin e tij, në fjalët e të cilit kritikonte ashpër këngën e Rovena Dilos, HiTman &Rolla nuk ka kaluar pa zhurmë.

Gazetari i njohur e ka koansideruar tekstin e këngës “Cinderrella” një “tekst mizerabël” dhe se Rovena që më parë shprehej se një numër halabakësh kanë penetruar në botën e muzikës shqiptare, tashmë konkurronte në ” Kënga Magjike” me një këngë të tillë.

Hitman ka qenë ai që ka bërë një postim në Instagram lidhur me deklaratën e Mustafa Nanos duke e quajtur këtë të fundit një “showman të dështuar”.

“Mustafa Nano na paska bërë një analizë mbi këngën Cinderella. Ky Mustafai po na flet për tekste këngësh, kur nuk e ka as idenë më të vogël ç’a ndodh me muzikën botërore.
S’ke faj Mustafa se gjithë kohën je i zënë duke lëpirë sa lartë e  poshtë “PARTINË MËMË” që të hedhin ndonjë kockë.
Mustafa, muzika ka ndryshuar nuk është ajo që degjoje në kohën e xhaxhit. Mustafa është muzik clubi kjo e Cinderella-s, është muzikë për rininë, nuk është muzikë qebaptoresh që frekuenton ti.
Nuk është një pacavure si ai emisioni jot që sot e mora vesh që ekzistonte. Show Mani i dështuar po na flet për Shqipërinë e vlerat shqiptare ama në të vërtetë emisioni ku ai na bëri analizën titullohet PROVOKACIA (Serbisht).
O Zot…!Ja ky i bën Rovena Dilos dhe Hit Man & Rolla, analizë ahahahahah. Mustafa je dështak në cdo lloj aspekti, në cdo fushë që je angazhuar ti ke deshtu askush nuk ka respekt për ty o i mjer. Ti do na bësh analizen ne ????😂😂😂😂😂😂😂”- shkruan HitMan në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Mustafa Nano na paska bër një analizë mbi këngën Cinderella. Ky Mustafai po na flet për tekste këngësh, kur nuk e ke as idenë më të vogel ca ndodh me muzikën botërore Ske faj Mustafa se gjith kohen je i zën duke lepir sa lart posht “PARTINË MËMË që të hedhin ndonjë kockë. Mustafa, muzika ka ndryshuar nuk është ajo që degjoje në kohen e xhaxhit. Mustafaështë muzik clubi kjo e Cinderella-s, është muzik per rinine, nuk është muzik qebaptoresh që frekuenton ti. Nuk është një pacavure si ai emisioni jot që sot e mora vesh qe ekzistonte. Show Mani i dështuar po na flet për Shqipërinë e vlerat shqiptare ama në të vërtetë emisioni ku ai na bëri analizen titullohet PROVOKACIA (Serbisht) O Zot…!Ja ky i bën Rovena Dilos dhe Hit Man & Rolla, analize ahahahahah. Mustaf je dështak në cdo lloj aspekti, në cdo fushë që je angazhu ti ke deshtu askush nuk ka respekt për ty o i mjer. Ti do na bësh analizen ne ????😂😂😂😂😂😂😂

A post shared by 𝓗𝓲𝓽-𝓜𝓪𝓷 (@hitman2br) on

Edhe Rovena Dilo nga ana tjetër duket se është plotësisht me mendimin e reperit. Në psotimin e tij ajo ka lënë këtë koment:

“Hahahaha e ke myt Hitman ! O shqiptar i bukur dhe i pastër !”

/Blitz.al/

 

Share