Blitz

 Breaking News

Pas 7 viteve që nuk flasin, Taylor Swift gjen mënyrën origjinale për tu pajtuar me Katy Perry-n

Pas 7 viteve që nuk flasin, Taylor Swift gjen mënyrën origjinale për tu pajtuar me Katy Perry-n
June 12
19:14 2019

“Lufta” mes atyre të dyjave ka qenë një prej më jetëgjatave në showbizin amerikan. Që prej viti 2012, kur Katy akuzoi Taylor se i kishte marrë pa lejen e saj tre kërcimtarë nga stafi, këngëtaret nuk kanë folur më me njëra-tjetrën. Megjithatë kanë folur PER njëra-tjetrën nëpërmjet thumbimeve në intervista apo diss-eve. Nëse nuk i dini, Taylor bëri Bad Blood që io kushtohej gjithë marrëdhënies me Katy-n, ndërkohë që kjo e fundit realizoi “Swish Swish’. Ah po është dhe “Look what u made me do”, po nga Taylor për Katy-n.

Gjithsesi duket se e gjitha kjo ka marrë fund, sepse artistet kanë bërë përfundimisht paqe në mënyrë më të mirë të mundshme, me anë të një pjate me biskota. Ka qenë Katy Perry e cila ka postuar në Instagramin e saj kete foto, ku shkruhet: “Më në fund paqe”

 

View this post on Instagram

 

feels good 🧡 @taylorswift

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Dhe bashkangjitur me të, këngëtarja shkruan: “Është ndjesi shumë e mirë”. Dhe Taylor e ka konfirmuar këtë, duke e shoqëruar postimin me këtë koment me zemra:

Megjithatë, ky është vetëm kurorëzimi i përpjekjeve gati 1-vjeçare që këngëtaret po bënin për tu pajtuar. Në një postim të disa muajve më parë, ku Taylor Swift fliste për rëndësinë e të votuarit dhe ku zbulonte se kë parti politike përkrahte, Katy pas 6 viteve i dhuroi një like, duke e mbështetur publikisht nismën e saj.

 

View this post on Instagram

 

I’m writing this post about the upcoming midterm elections on November 6th, in which I’ll be voting in the state of Tennessee. In the past I’ve been reluctant to publicly voice my political opinions, but due to several events in my life and in the world in the past two years, I feel very differently about that now. I always have and always will cast my vote based on which candidate will protect and fight for the human rights I believe we all deserve in this country. I believe in the fight for LGBTQ rights, and that any form of discrimination based on sexual orientation or gender is WRONG. I believe that the systemic racism we still see in this country towards people of color is terrifying, sickening and prevalent. I cannot vote for someone who will not be willing to fight for dignity for ALL Americans, no matter their skin color, gender or who they love. Running for Senate in the state of Tennessee is a woman named Marsha Blackburn. As much as I have in the past and would like to continue voting for women in office, I cannot support Marsha Blackburn. Her voting record in Congress appalls and terrifies me. She voted against equal pay for women. She voted against the Reauthorization of the Violence Against Women Act, which attempts to protect women from domestic violence, stalking, and date rape. She believes businesses have a right to refuse service to gay couples. She also believes they should not have the right to marry. These are not MY Tennessee values. I will be voting for Phil Bredesen for Senate and Jim Cooper for House of Representatives. Please, please educate yourself on the candidates running in your state and vote based on who most closely represents your values. For a lot of us, we may never find a candidate or party with whom we agree 100% on every issue, but we have to vote anyway. So many intelligent, thoughtful, self-possessed people have turned 18 in the past two years and now have the right and privilege to make their vote count. But first you need to register, which is quick and easy to do. October 9th is the LAST DAY to register to vote in the state of TN. Go to vote.org and you can find all the info. Happy Voting! 🗳😃🌈

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift) on

Pas kësaj, kur Taylor po pregatitej për të filluar turin “Reputation”, Katy sërish mori guximin dhe i dërgoi asaj një letër, ku ndër të tjera i shkruante: “Hey shoqe e vjetër, kam menduar për keqkuptimet tona dhe intatet” dhe Swift e falenderoi publikisht për këtë gjest.

Dhe duket se Perry ka marrë përgjegjësinë për gati 7 vitet që ato nuk kanë folur bashke, e nisur nga gjithë kë përpjekje, ato më në fund kanë bërë paqe, me pjatën e biskotave.

E vetmja gjë për të cilën na vjen keq, sepse normalisht duhet të na vijë mirë që u pajtuan, është se nuk do prodhojnë më kengë si ato më lart se ishin vërtetë interesante. /Blitz.al/

Share