Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Pandeli Majko, tashmë me nënshtetësi kosovare

Pandeli Majko, tashmë me nënshtetësi kosovare
April 08
17:44 2016

Deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, ka marrë tashmë nënshtetësinë kosovare. Ai e ka bërë vetë të ditur lajmin përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Prej më shumë se 48 orësh jam edhe shtetas i Kosovës. Falënderoj Presidenten Jahjaga. Sot në Prishtinë isha me “status” tjetër”, – shkruan Majko, i cili mori pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës të Presidentit të ri të Kosovës, Hashim Thaçi.