Blitz | Kliko dhe Informohu

Rreth e Rrotull

Hillary dhe Bill Clinton, gjyshër për herë të dytë

Hillary dhe Bill Clinton, gjyshër për herë të dytë

Chelsea Clinton, vajza e Hillary dhe Bill Clinton, ka sjellë në jetë djalin e saj. E bija e ish-presidentit Clinton dhe e kandidates  demokrate aktuale është  bërë nënë e një

Lexo me Shume

Çfarë e lidh Anxhelina Hadërgjonaj me Beyonce?

    Çfarë e lidh Anxhelina Hadërgjonaj me Beyonce?

Prej disa kohësh, Anxhelina Hadërgjonaj ndodhet në SHBA.  Gjatë kësaj periudhe këngëtarja ka qëndruar larg skenës, por ka vendosur të na surprizojë me disa projekte të reja.  Fillimisht ajo tha

Lexo me Shume

Urimi i veçantë i Flori Mumajesit për “Vëllain e vogël”

    Urimi i veçantë i Flori Mumajesit për “Vëllain e vogël”

Klajdi Haruni feston sot datëlindjen e tij të 28-ë dhe përveç urimeve të mbështetësve e dashamirësve, nuk mund të mungonte edhe urimi i një prej njerëzve më të rendësishem në

Lexo me Shume

Sonte, Nora Istrefi e prekshme nga të gjithë

    Sonte, Nora Istrefi e prekshme nga të gjithë

Keni dëshiruar gjithmonë të shihni Norën teksa këndon “Sa t’kom dasht” apo hite tjera live? Sonte e keni këtë mundësi për ta ndjekur, jo në një club por në një

Lexo me Shume

MC Kresha: “Nuk më duhet Bangladeshi për 1 milion klikime, si disa të tjerë…”

    MC Kresha: “Nuk më duhet Bangladeshi për 1 milion klikime, si disa të tjerë…”

“1 milion për 1 javë… No Bangladesh, no China… jo vota t’dekniv…qysh thotë vëllai im Sing”, – ka shkruar MC Kresha, i cili ka hedhur në llogarinë e tij në

Lexo me Shume

(Foto) Studim – Femra me trupin perfekt nuk është yll Hollywood-i, por një vajzë e zakonshme

(Foto) Studim –  Femra me trupin perfekt nuk është yll Hollywood-i, por një vajzë e zakonshme

Ju prezantojmë me Kelly Brook, e cila bën aktoren, modelen dhe… ka një trup perfekt. Po, siç e lexuat, sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Teksasit, kjo grua

Lexo me Shume

Tyga: “Kjo është e vërteta e ndarjes sime nga Kylie Jenner…”

    Tyga: “Kjo është e vërteta e ndarjes sime nga Kylie Jenner…”

Ka kaluar tanimë një muaj që nga ndarja e reperit Tyga nga Kyle Jenner dhe duket se ka ardhur momenti që Tyga të tregojë arsyet e ndarjes duke qenë se

Lexo me Shume

Angelina Jolie: Gjashtë fëmijët e mi flasin shtatë gjuhë të ndryshme

    Angelina Jolie: Gjashtë fëmijët e mi flasin shtatë gjuhë të ndryshme

Angelina Jolie ka zbuluar së fundmi disa “sekrete” të vogla mbi fëmijët e saj: çfarë pëlqejnë, çfarë bëjnë dhe se si i rrisin ëndrrat për të ardhmen. Ajo ka filluar

Lexo me Shume

Konfirmohet ndarja e Dafina Zeqirit nga i dashuri

  Konfirmohet ndarja e Dafina Zeqirit nga i dashuri

Dafina Zeqiri sërish “single”? Dyshohej prej ditësh se kishte diçka që nuk shkonte në lidhje me marrëdhënien e këngëtares me

Lexo me Shume

Taylor Swift i përgjigjet çiftit Kim-Kayne: “Më lini rehat!”

  Taylor Swift i përgjigjet çiftit Kim-Kayne: “Më lini rehat!”

U fol gjatë dje nëpër portale mbi faktin se Kim Kardashian në një intervistë ka treguar se Taylor Swift e

Lexo me Shume

Aksidentohet rëndë Fjolla Morina

Aksidentohet rëndë Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina është aksidentuar rëndë dje në mbrëmje, si pasojë e një përplasje me makinë. Për mediat kosovare, lajmin e

Lexo me Shume

Këngëtarja e famshme më në fund koncert në Prishtinë!

Këngëtarja e famshme më në fund koncert në Prishtinë!

Dua Lipa, këngëtarja me origjinë shqiptare, ndonëse nuk e ka mohuar asnjëherë origjinën e saj dhe është një nga përfaqësueset

Lexo me Shume

Shikoni si e surprizon Sonila Meço bashkëshortin për ditëlindje…

  Shikoni si e surprizon Sonila Meço bashkëshortin për ditëlindje…

Zakonisht janë vajzat ato që e quajnë veten “gocat e babit”, një mënyrë kjo e të përkëdhelurit dhe e shprehjes

Lexo me Shume

Xhemi Shehu & Isli Islami, mikpritësit e tapetit të kuq të Top Music Awards?

  Xhemi Shehu & Isli Islami, mikpritësit e tapetit të kuq të Top Music Awards?

Vetëm një javë na ndan nga “Top Music Awards” dhe tashmë përgatitjet për natën e ndarjes së trofeve janë drejt

Lexo me Shume

Amsterdami zhgënjen Rihanna-n! Pjesëmarrje minimale në koncert

Amsterdami zhgënjen Rihanna-n! Pjesëmarrje minimale në koncert

            Gjithmonë jemi mësuar të shohim artistë të huaj të mbushin stadiumet për të performuar.

Lexo me Shume

“Zonë e Lirë” sërish me një Sofi të re

“Zonë e Lirë” sërish me një Sofi të re

“Zonë e Lirë” këtë mbrëmje ka nisur sërish me një fytyrë të re. Sapo ishim mësuar me Sofinë e re, Andonia

Lexo me Shume

“Ai” fajëson Luana Vjollcën për ndarjen

  “Ai” fajëson Luana Vjollcën për ndarjen

Luana Vjollca sapo publikoi këngën e saj më të re me titull “Ai”. Pa publicitet që mund të zgjaste me

Lexo me Shume

Harrojeni Becky-n! Jay Z dhe Beyonce më pranë se kurrë

  Harrojeni Becky-n! Jay Z dhe Beyonce më pranë se kurrë

  Nëse menduat se  marrëdhënia Bey-Jay ishte drejt fundit për shkak të Becky-t me flokë të bukur, atëherë jeni gabim.

Lexo me Shume

Kim Kardashian: “Taylor Swift është një gënjeshtare”

  Kim Kardashian: “Taylor Swift është një gënjeshtare”

Kim ka folur për Taylor Swift dhe historinë që përfshin Kanye West. Kanye West xhiron të gjitha prapaskenat e këngëve

Lexo me Shume

Artistja e famshme amerikane u dhuron këngën të prekurve nga sulmi në Orlando

  Artistja e famshme amerikane u dhuron këngën të prekurve nga sulmi në Orlando

  Tragjedia e Orlandos ka lënë tashmë gjurmë në artistë të ndryshëm, ndër të cilët edhe Christina Agiulera. Pas një

Lexo me Shume

Mbretëresha “i tërheq veshin” Princit William. Situata bëhet virale në internet

  Mbretëresha “i tërheq veshin” Princit William. Situata bëhet virale në internet

William është një baba dhe bashkëshort 33-vjeçar me një punë  të përgjegjshme si pilot i emergjencës ajrore dhe nëse i

Lexo me Shume