Blitz | Kliko dhe Informohu

Rreth e Rrotull

Shkrumbohet shtëpia e ish Miss-it shqiptar në Kaliforni, flet nëna e saj: “U dogjën gjëra të dashura e kujtime”

    Shkrumbohet shtëpia e ish Miss-it shqiptar në Kaliforni, flet nëna e saj: “U dogjën gjëra të dashura e kujtime”

  Zjarret në Kaliforni kanë shkaktuar rreth 42 të vdekur, 200 të zhdukur dhe shumë dëme materiale. Pjesë e kësaj katastrofe është bërë edhe ish miss Fotozhenia Valbona Çoba, shtëpia

Lexo me Shume

Së shpejti baba për herë të parë Mozzik blen dhuratën e veçantë për bebin

    Së shpejti baba për herë të parë Mozzik blen dhuratën e veçantë për bebin

Reperi i njohur Mozzik dhe partnerja e tij Loredana gjithashtu një repere, së shpejti do të bëhen prindër për herë të parë. Edhe pse ata nuk kanë konfirmuar asgjë në

Lexo me Shume

Kim Kardashian dhe Kanye West shpëtojnë shtëpinë e tyre dhe të fqinjëve nga flakët

    Kim Kardashian dhe Kanye West shpëtojnë shtëpinë e tyre dhe të fqinjëve nga flakët

Zjarret në Kaliforni i morën jetën 31 personave dhe shkrumbuan mbi 177 shtëpi ndër to edhe të shumë yjeve të Hollywood-it. Këta të fundit kanë bërë thirrje që të gjithë

Lexo me Shume

Enca flet për sherrin me Noizy-n dhe tregon mesazhin e reperit: “Kërko falje publike ose…”

    Enca flet për sherrin me Noizy-n dhe tregon mesazhin e reperit: “Kërko falje publike ose…”

Gjatë kësaj kohe të gjithë kemi qenë kuriozë për debatin mes Encës dhe Noizy-t. Të dy këngëtarët deri më tani nuk kishin folur publikisht, por duket se Enca ka vendosur

Lexo me Shume

Stan Lee, krijuesi i Marvel Comics ndahet nga jeta në moshën 95-vjeçare

    Stan Lee, krijuesi i Marvel Comics ndahet nga jeta në moshën 95-vjeçare

Stan Lee, shkrimtar legjendar, redaktor dhe botues i Marvel Comics, është ndarë nga jeta në moshën 95-vjeçare. Krijimtaria e tij e bëri atë një superhero të vërtetë të jetës për

Lexo me Shume

Imitonte Sali Berishën në Portokalli, aktori i njohur tregon kërcënimet që ka marrë

    Imitonte Sali Berishën në Portokalli, aktori i njohur tregon kërcënimet që ka marrë

Aktori i Portokallisë, Rezart Veleshnja është një ndër më të dashurit për publikun shqiptar. Me rolet dhe imitimet e tij, ai gjithnjë shkakton të qeshura pafund. Por sot i ftuar

Lexo me Shume

Mbretin e Marokut e zë gjumi në krah të Melanie Trump, dhe videoja po bën xhiron e rrjetit

    Mbretin e Marokut e zë gjumi në krah të Melanie Trump, dhe videoja po bën xhiron e rrjetit

Ditën e dielë, rreth 70 udhëheqës botërorë morën pjesë në ceremoninë e 100-vjetorit të Armëpushimit të vitit 1918 në Paris (Lufta e Dytë Botërore) Ndër ta sigurisht nuk mund të

Lexo me Shume

Nga Nicki Minaj te Fifty Shades Freed, këta janë fituesit e mbrëmjes së djeshme të “People’s Choice Awards”

    Nga Nicki Minaj te Fifty Shades Freed, këta janë fituesit e mbrëmjes së djeshme të “People’s Choice Awards”

Mbrëmja  e djeshme në Santa Monica ishte një mbrëmje festive pasi organizohej “People’s Choice Awards. People’s Choice Awards është një ceremoni vjetore për dhënien e çmimeve për kategori të ndryshme

Lexo me Shume

Çifti japonez të martuar prej 38 vitesh, kombinojnë veshjet çdo ditë me njëri-tjetrin

  Çifti japonez të martuar prej 38 vitesh, kombinojnë veshjet çdo ditë me njëri-tjetrin

Tsuyoshi dhe Tomi Sekin janë dy bashkëshortë japonezë të martuar prej 38 vitesh me njëri-tjetrin. E veçanta që e dallon

Lexo me Shume

“Do të bëhemi prindër”, 5 mënyrat e veçanta se si personazhet VIP dhanë lajmin e gëzueshëm

  “Do të bëhemi prindër”, 5 mënyrat e veçanta se si personazhet VIP dhanë lajmin e gëzueshëm

Personazhet e famshëm janë gjithnjë në vëmendjen e publikut. Menjëherë një bark paksa i rrumbullakosur çon në aludime shtatëzënie. Por

Lexo me Shume

Ogreni iku nga shtëpia 5 ditë pasi Neda lindi djalin: Zemër unë të dua shumë, por kjo gjë nuk mund të vazhdojë…

  Ogreni iku nga shtëpia 5 ditë pasi Neda lindi djalin: Zemër unë të dua shumë, por kjo gjë nuk mund të vazhdojë…

Neda dhe Ogreni janë ndër të pakta çifte që u dashuruan në shtëpinë e Big Brother dhe sot janë të

Lexo me Shume

“Po të kishte rrogë të mirë, nuk do pinte dhe teatri nuk do të ishte i dehur”- Aktori i Portokallisë sulmon direkt Hervin Çulin

  “Po të kishte rrogë të mirë, nuk do pinte dhe teatri nuk do të ishte i dehur”- Aktori i Portokallisë sulmon direkt Hervin Çulin

Aktori i Portokallisë, Rezart Veleshnja ka qenë sot i ftuar në programin e mëngjesit “Rreze Dielli”, në “Raport Tv”. Ndër

Lexo me Shume

“Si i bëhet për sonte në darkë?”, Alketa Vejsiu humb avionin?

  “Si i bëhet për sonte në darkë?”,  Alketa Vejsiu humb avionin?

Alketa Vejsiu dhe rrjetet sociale kanë një lidhje mjaft të ngushtë me njëri-tjetrin. Moderatorja nuk nguron të na tregojë nga

Lexo me Shume

Jul Deda kërkon ndihmë : “Ka 20 vjet që më mban dorën kështu”

  Jul Deda kërkon ndihmë : “Ka 20 vjet që më mban dorën kështu”

Kur bëhet fjalë për njerëzit e dashur, Jul Deda ka gjithmonë mënyrën e tij të veçantë dhe origjinalë për të

Lexo me Shume

Aktori i njohur gjen shtëpinë e shkrumbuar nga flakët, poston videon nga vendngjarja

  Aktori i njohur gjen shtëpinë e shkrumbuar nga flakët, poston videon nga vendngjarja

Një zjarr i madh ka përfshirë Kaliforninë disa ditë më parë. Një ndër të evakuuarit ka qenë edhe aktori i

Lexo me Shume

Grace feston ditëlindjen, Aurela Gaçe: “Hapja sytë të shikoja se më dukej e pabesueshme që ti ishe aty”

  Grace feston ditëlindjen, Aurela Gaçe: “Hapja sytë të shikoja se më dukej e pabesueshme që ti ishe aty”

Aurela Gaçe  është gjithmonë shumë afër fansave të saj me anë të rrjeteve sociale. Ajo ndan me të gjithë ne

Lexo me Shume

Pas fotove me Duan, e akuzojnë se braktisi Rita Orën. Bebe Rexha ka një përgjigje për të gjitha komentet negative…

  Pas fotove me Duan, e akuzojnë se braktisi Rita Orën. Bebe Rexha ka një përgjigje për të gjitha komentet negative…

Tashmë të gjithë e dimë se marrëdhënia mes këngëtareve me origjinë shqiptare, Rita Ora dhe Bebe Rexha nuk është nga

Lexo me Shume

Shkak që Besi dhe Xhensila janë sot bashkë, u bë deputeti i njohur

  Shkak që Besi dhe Xhensila janë sot bashkë, u bë deputeti i njohur

Bes Kallaku dhe këngëtarja Xhensila Myrtezaj janë një ndër çiftet më të preferuara për publikun shqiptar. Ata na kanë njohur

Lexo me Shume

Nicki Minaj harron tekstin e këngës me Tyga-n në koncert, acarohen fansat!

  Nicki Minaj harron tekstin e këngës me Tyga-n në koncert, acarohen fansat!

Nicki Minaj dhe Tyga kanë hapur ceremoninë e “People’s Choice Awards”, ku kanë performuar këngën e tyre më të re

Lexo me Shume

Nëna e Gjikos poston foton e ëmbël të Elitës me barkun e rrumbullakosur

  Nëna e Gjikos poston foton e ëmbël të Elitës me barkun e rrumbullakosur

Pas publikimit të klipit më të ri të Gjikos ku merrte pjesë edhe Elita çifti konfirmoi thashethemet se janë në

Lexo me Shume

Klea Huta tregon gjënë që e acaron më së shumti tek Elgiti prej 2 vitesh tashmë

  Klea Huta tregon gjënë që e acaron më së shumti tek Elgiti prej 2 vitesh tashmë

E ftuar këtë të shtunë në puntatën e parë të emisionit “Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu, Klea Huta

Lexo me Shume