Blitz

 Breaking News

Paçit fatin e Billie Eillish!

Paçit fatin e Billie Eillish!
January 16
16:15 2020

Është vetëm 18-vjeçe por fama e saj mori dhenë që para se të mbushte këtë moshë dhjetorin e vitit të kaluar.

Këngëtarja e cila u bë e njohur falë rrjeteve dhe siteve online pasi publikoi një këngë online e cila ishte prodhuar nga ajo vetë në bashkëpunim me të vëllain për një projekt shkolle, duke se nuk ka ndërmend të ndalet me faktorin “sukses”.

Përveç audiencës që madhe në çdo rrjet social, Billie Eillish e cila prej disa muajsh tashmë kryeson top chart-et amerikane dhe britanike, duke mos harruar faktin se është artistja e parë e lindur në vitet 2000 që ka një album #1, e vetmja artiste e re që nominohet për katër Grammy dhe së fundmi, një tjetër rekord iu shtua suksesit të saj të padiskutueshëm.

Billie është e para artiste e re që ka shkruar dhe do të këndojë kolonën zanore të James Bond. Nuk dihen shumë detaje por ç’rendës ka kjo!

Share