Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Pa flokë dhe me shenja në fytyrë, aktorja e famshme tregon pamjen pas kemioterapisë!

Pa flokë dhe me shenja në fytyrë, aktorja e famshme tregon pamjen pas kemioterapisë!
September 09
15:31 2019

Aktorja e njohur amerikane, Selma Blair ka gjetur kurajon dhe forcën për të publikuar një foto të saj pasojave qe ka shkaktuar beteja e saj prej një viti me sëmundjen e rëndë.

Në betejën e saj me sëmundjen e sklerozës, 47-vjeçarja ka qenë shumë frymëzuese për shumë gra të tjera, që pasi mësoi sëmundjen e rëndë tetorin e shkuar.

Ylli i kinematografisë, që prej gati 1 viti vuan nga sëmundja e sklerozës së shumfishtë, ka ndarë pak orë më parë në Instagram 1 foto të sajën pa flokë dhe me shenja të dalluese në fytyrë për shkak të kimioterapisë.

“Portreti i një Zonje”, shkruante aktorja krahas fotos se postuar.

Shumica e fansave e mbështesin vendimin e aktores për të qenë reale, shumë të tjerë kritikojnë “frymëzimin artistik”.

Blair edhe më herët kafilur hapur pë betejën e saj me Multiple Sclerosis), dhe hapat e ndërmarra për trajtimin, duke përfshirë edhe trajtimin me kimioterapi, që e nisi disa muaj më parë.

Edhe pse kimioterapia në përgjithësi është e lidhur me trajtimin e kancerit, trajtimet më të reja për MS kanë pasur rezultate pozitive.

Share