Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Oprah Winfrey përfundon në gjykatë

Oprah Winfrey përfundon në gjykatë
October 13
16:55 2016

Moderatorja e njohur Oprah Winfrey është vendosur së fundmi në bankën e të akuzuarit për vjedhje dhe kopjim të një segmenti në emisionin e saj, The Oprah Winfrey Show: “Iyana: Fix My Life”.

Ajo që e ka akuzuar Winfrey-n është një grua nga Mississipi, e cila deklaron se moderatorja amerikane ka kopjuar emisionin e saj të titulluar “The Agency”.

“Të dy emisionet televizive janë virtualisht identike”, – thotë Strickland. “Të dy përfshijnë një këshilltar që udhëton rreth e rrotull SHBA-së për të ndihmuar njerëzit për problemet e tyre”.

Temat e kaluara të këtij segmenti përfshinin sjelljet rreth “femrave me ngjyrë të zemëruara”, familjet e ndara dhe “dollapi” i një pastori gay. /Blitz.al/

Shperndaje