Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Nga thellësia e zemrës, Bleona uron Trump-in!

Nga thellësia e zemrës, Bleona uron Trump-in!
November 09
12:47 2016

Ndryshe nga shumë personazhe të tjerë të njohur, Bleona Qereti nuk ka shprehur mbështetje për Hillary Clinton, por për (ish) rivalin e saj, Donald Trump.

Ajo i ka shkruar një mesazh z. Trump pasi u shpall fitorja e tij si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

“I dashur zoti president”, – shkruan Bleona. “Urime nga thellësia e zemrës sime për fitoren e këtyre zgjedhjeve! Një fitore më se e merituar! Kjo është një natë historike për Amerikën. Përshëndetjet më të sinqerta, Bleona”.

Kjo nuk është hera e parë që Qereti shpreh mbështetjen për Trump, pasi muaj më parë, kur Donald Trump shpalli kandidaturën për drejtues të Shtëpisë së Bardhë, Bleona shpërndau në Instagram një foto bashkë me miliarderin, gjë që paska rezultuar me fat për republikanin. /Blitz.al/

 

ew

Shperndaje