Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Në gjyq pronësie me Katy Perry-n, murgesha humb jetën në sallën e gjyqit

Në gjyq pronësie me Katy Perry-n, murgesha humb jetën në sallën e gjyqit
March 12
20:47 2018

Këngëtarja e njohur Katy Perry ka qenë e përfshirë në një çështje gjyqësore me një murgeshë 89 vjeçare.

Katy Perry ka dashur të blejë manastiin në Los Feliz të Los Angelos dhe ka ofruar  14.5 milion $ në 2015-tën . Por kryepeshkopata ka paditur këngëtaren pasi motrat nuk donin që pronën ta blinte ajo, por pronarja e një restoranti Dana Hollister.

Para se të nisnin çështjen gjyqësore Perry i ka vizituar motrat për tu mbushur mendjen por nuk ja ka arritur. Murgesha sërish nuk ka pranuar pasi mendonte se  këngëtarja të ishte provokuese.

Kjo betejë ligjore ka vazhduar që prej vitit 2015, por javën e kaluar në takimin gjyqësor murgesha Catherine Roze Holzman ka humbur jetën në gjyq!

Pak para se ajo të humbte jetën ka thënë: “Katy Perry të lutem ndalo. Nuk je duke bërë asgjë të mirë veç se po dëmton njerëz”.

Momentalisht, pas vdekjes së murgeshës çështja gjyqësore është ndaluar./Blitz.al/

Komento
Shperndaje