Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ndahet nga jeta aktorja e njohur

November 25
12:09 2016

HOLLYWOOD, CA - OCTOBER 29: Actress Florence Henderson attends amfAR LA Inspiration Gala honoring Tom Ford at Milk Studios on October 29, 2014 in Hollywood, California. (Photo by Jason Merritt/Getty Images for amfAR)

Aktorja e njohur Florence Henderson ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

E lindur në Dale, Henderson ka qenë e njohur për rolin e saj si Carol Brady në filmin “The Brady Bunch”. Aktorja ka një karrierë që daton rreth 6 dekada më parë.  Menaxherja e saj ka thënë për shtypin se Handerson ndërroi jetë e rrethuar nga miqtë dhe familja.

Ajo ka luajtur në disa filma të suksesshëm si “Wish You Were Here” (1952), “Fanny” (1954),  “The Girl Who Came to Supper” (1963). Kujtojmë që Florence ka qenë pjesë e të gjitha episodeve të 5 sezoneve të komedisë familjare me rolin e saj të Carol. Aktorja la pas katër fëmijët dhe shumë role që do të kujtohen gjithnjë nga fansat e saj./Blitz.al/

Shperndaje