Blitz

 Breaking News

Nata e” Çmimeve Emmy”, ja fotot dhe lista e plotë e fituesve

Nata e” Çmimeve Emmy”, ja fotot dhe lista e plotë e fituesve
September 18
10:10 2018

Ceremonia më e madhe e shfaqjeve televizive u mbajt mbrëmë në “Microsoft Theatre” në Los Angeles. Moderatorët e mbrëmjes ishin dyshja komike e Saturday Night Live, Colin Just dhe Michael Che të cilët nuk i kursyen batutat ironike, as momentet spontane të humorit. Por sigurisht ata nuk  e vodhën shkëlqimin e yjeve të ceremonisë, aktorët e “listës A” të serialeve dukeshin më bukur se kurrë, sidomos ata që në fund të natës ja dolën të shkonin në shtëpi me një çmim. Pa humbur kohë ja ku janë fituesit e kategorive më të rëndësishme të “Cmimeve Emmy”, shpresojmë që artistët tuaj të preferuar të kenë triumfuar.

1.Outstanding Drama Series-Seriali më i mirë dramatik

Game of Thrones(HBO)

2.Outstanding Comedy Series- Seriali më i mirë komik

The Marvelous Mrs.Maisel(Amazon)

3.Outstanding Limited Series- Seriali më i mirë me seri të limituara

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)

4.Outstanding Lead Actress in a Drama Series- Aktorja më e mirë në një serial dramatik

Claire Foy, The Crown(Netflix)

 

5.Outstanding Lead Actor in a Drama Series-Aktori më i mirë në një serial dramatik

Matthew Rhys, The Americans (FX)

 

6.Outstanding Lead Actress in a Comedy Series-Aktorja me e mire ne nje serial komedie

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs.Misel (Amazon)

7.Outstanding Lead Actor in a Comedy Series- Aktori më i mirë në një serial komedie

Bill Hader, Barry (HBO)

 

8.Outstanding Lead Actress in a Limited Series or Movie-Aktorja kryesore më e mirë në një serial me seri të limituara ose film

Regina King, Seven Seconds (Netflix)

9.Outstanding Lead Actor in a Limited Series or Movie-Aktori kryesor më i mirë në një serial me seri të limituara ose film

Darren Criss, The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story (FX)

10.Outstanding Supporting Actress in a Drama Series-Aktorja më e mirë suportuese në një serial dramatik

Thandie Newton, Westworld (HBO)

 

11.Outstanding Supporting Actor in a Drama Series-Aktori më i mirë suportues në një serial dramatik

Peter Dinklage, Game of Thrones (HBO)

 

12.Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series-Aktorja më e mirë suportuese në një serial komedie

Alex Borstein, The Marvelous Mrs.Maisel (Amazon)

13.Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series- Aktori më i mirë suportues në një serial komedie

Henry Winkler, Barry (HBO)

14.Outstanding Variety Talks Series-Emisioni më i mirë i varietetit në seri

Last Week Tonight with John Oliver

 

15.Outstanding Variety Sketch Series- Emisioni më i mirë i skeçit, në seri

Saturday Night Live (NBC)

 

Këto ishin fituesit kryesor të mbrëmjes së djeshme. Ja vlen të përmendet dhe triumfi për herë të parë i Tiffany Haddish, për rolin si e ftuar në Saturday Night Life dhe gjithashtu marrja e çmimit nga Ron Cephas Jones, si aktori me i mire i ftuar në serialin dramatik, This is Us(NBC). Gjithashtu një tjetër serial që ndiqet dhe në vendin tonë Black Mirror, për serinë e tij “USS Callister” u vlerësua për çmimin “Filmi më i mirë i televizionit”. Cmim pati dhe për moderatorin e pëlqyer James Corden dhe emisionin e tij. Të shumtë ishin dhe fituesit për emisionet e varietetit, për shfaqjet në teatër apo dhe për skenarin më të mirë.

/Blitz.al/

Share