Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Mos ja lejoni kurrë vetes të jeni opsion i një burri”- Rozana Radi përcjell mesazhin e rëndësishëm për çdo vajzë

“Mos ja lejoni kurrë vetes të jeni opsion i një burri”- Rozana Radi përcjell mesazhin e rëndësishëm për çdo vajzë
January 11
19:26 2019

Një ndër skenat më të qarkulluara në rrjetet sociale kohët e fundit është ajo e aktores Margot Robbie nga filmi “I, Tonya”. Filmi flet për një skiatore të suksesshme e cila pëson një incident pas të cilit fshihet ish-bashkëshorti i saj. E përlotur, teksa përpiqet të ruajë një imazh sikur gjithçka po shkon mirë, Margot në video duket se përfaqëson shumë vajza nëpër botë.

Sigurisht këtë video e ka shpërndarë në rrjetet sociale edhe këngëtarja Rozana Radi. Ajo gjithnjë ka qenë një manifestuese e forcës së femrës, qoftë në përditshmërinë e saj apo krijimtarinë artistike.

“Sapo e pashë këtë video më kaloi si një film gjithë jeta ime. M’u kujtuan të gjitha “fytyrat” e jetës! Në të gjitha jetët po të më kthenin përsëri do zgjidhja të isha grua. Në fund të fundit, ne dimë mirë se suksesi apo dështimi varet vetëm nga vendimet që ne marrim. Kam mësuar të mos i dëgjoj mendimet e atyre që nuk kanë përvojën e duhur, por dëgjoj vetëm ata, të cilëve u kam kërkuar një këshillë. Nuk kënaqem kurrë me pak. Nuk kam frikë që zëri im të dëgjohet. Nuk kam “nevojë”për një burrë për t’u ngjitur në karrierë. Jeta na ka mësuar të vazhdojmë përpara dhe pse ka qenë e vështirë. Mos ja lejoni kurrë vetes të jeni një opsion i një burri.Dhe mos lejoni plagët që keni marrë në jetë t’ju transformojnë në dikë që nuk jeni.”- ka shkruar ajo përkrahë videos.

Kështu, Rozana përcolli edhe njëherë një mesazh të rëndësishëm për vajzat: të ruajnë pavarësinë e tyre dhe të mos ja kenë nevojën asnjë mashkulli. /Blitz.al/

 

View this post on Instagram

Sapo e pashe kete video me kaloj si nje film gjithe jeta ime. Mu kujtuan te gjitha “fytyrat” e jetes! Ne te gjitha jetet po te me kthenin perseri do zgjidhja te isha grua. Në fund të fundit, ne dinë mirë se suksesi apo dështimi varet vetëm nga vendimet qe ne marrin. Kam mësuar të mos i dëgjojnë mendimet e atyre që nuk kanë përvojën e duhur, por dëgjojnë vetëm ata, të cilëve u kame kërkuar një këshillë. Nuk kenaqen kurre me pak. Nuk kam frike qe zeri I im te degjohet. Nuk kane “nevoje”per nje burre per tu ngjitur ne karrjere. Jeta na ka mesuar te vazhdojme perpara dhe pse ka qene e veshtire. Mos ja lejoni kurre vetes te jeni nje opsion i nje burri.Dhe mos lejoni plaget qe keni marre ne jete te ju transformojne ne dike qe nuk jeni . #mathuajti #unejamgruaeforte #unengrihemperseri #mosudorezokurre #jetamimesoj

A post shared by ACTOR/SINGER/HOST/AUTHOR/ (@rozana_radi) on

Komento
Shperndaje