Blitz

 Breaking News

“Mos i lani rrobat”- Deklarata e stilistës së njohur që shkaktoi polemika në rrjet

“Mos i lani rrobat”- Deklarata e stilistës së njohur që shkaktoi polemika në rrjet
July 11
14:50 2019

Stella rrëfeu se këshilla të tilla ia kanë dhënë që në fillesat e kësaj në këtë profesion, njerëz të cilët merrnin vesh nga kjo pune.

Rregulli kryesor si Stella-s?  “Lëreni pisllëkun të thahet dhe më pas fshijeni me furçë.“

“Është si arkitekturë. Ështe e mrekullueshme.”- e shpjegoi ajo këtë proçes.

“Jam higjenike në maksimum, por nuk jam një fanse e lavatriçes.”- ka sqaruar gjithashtu stilistja.

Dhe sikurse mund të pritej për një deklaratë të tillë, reagimet ishin të menjëhershme. Shumë ndjekës i sulmuan deklaratat e stilistes, duke i cilësuar si absurde, sepse rrobat duhen larë dhe se këto këshilla nuk ishin aspak higjenike. Megjithatë, kishte edhe nga ata që i dolën në mbrojtje, duke argumentuar se me larjet në lavatrice, lëshohen miliona mikrofibra dhe se i dëmton  shumë rrobat./Blitz.al/

Share