Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Moderatorja e njohur bëhet shkak për debatin mes Ilda Bejlerit dhe Shakohoxhës?

Moderatorja e njohur bëhet shkak për debatin mes Ilda Bejlerit dhe Shakohoxhës?
August 12
08:44 2019

Pak kohë më parë në media u përfol për debatin e Shakohoxhës me Ilda Bejlerin si dhe për largimin e kësaj të fundit.

Ata nuk e lanë me kaq duke vazhduar ironitë me njëri tjetrin edhe në rrjetet sociale apo intervista.

Sipas Panorama Plus shkak për debatin e tyre është bërë Lei Kraja dhe përparësia që ka dashur tu jap ai moderatoreve të reia.

“Shakohoxha ka dashur t’u japë përparësi moderatoreve të reja, siç është Lei Kraja, por Ildës kjo nuk i ka pëlqyer aspak, pasi do të mund të interpretohej si rënie nga froni. Situata ka degjeneruar në konflikt e deri në marrjen edhe Ilda ka marrë vendimin për t’u larguar puna”.-shkruhet në të./blitz.al

Share