Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ministri Tahiri, apel për dorëzim armësh. Bes Kallaku lajmëron gjyshen: “Hiq dorë nga armët!”

Ministri Tahiri, apel për dorëzim armësh. Bes Kallaku lajmëron gjyshen: “Hiq dorë nga armët!”
November 16
10:44 2016

Paraditen e djeshme është bërë me dije në media se ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u ka bërë apel qytetarëve për të dorëzuar armët në rast se ata i mbajnë pa leje, sepse numri i vrasjeve vitet e fundit është rritur shumë.

Në një gazetë shqiptare, gazetarët kanë bërë një artikull për reperat të cilët mbajnë armë në videoklipe. Në një nga fotot e ilustruara shihen disa momente nga videoklipi i këngëtares Big Mama, e cila ka ftuar edhe gjyshen e famshme të Bes Kallakut, Ijen, e cila po ashtu po mbante armë në videoklip.

bes-kallaku

Nisur nga kjo, Besi nuk e ka kursyer humorin duke postuar këtë artikull dhe ka shkruar: “O Ije, hiq dorë nga armët ka thon ministri…” – ndërkohë që ndjekësit e tij kanë filluar të qeshin me humorin e këndshëm të Besit. /Blitz.al/

Shperndaje