Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Metallica dhe Jimmy performojnë “live” me… instrumente fëmijësh

Metallica dhe Jimmy performojnë “live” me… instrumente fëmijësh
November 17
17:39 2016

Në puntatën e kësaj jave në “The Tonight Show With Jimmy Fallon” të ftuar ishin grupi i famshëm Metallica  dhe The Roots, të cilët i kanë dhuruar publikut një spektakël të vërtetë. Dhe kjo në sajë të performancës së hitit të vitit 1991, “Enter Sandman”.

Kënga e njohur u përkthye nga një motiv “metal” në diçka më të qetë e të luajtur me instrumente fëmijësh, si kazoos, një ksilofon, daulle dhe melodika (të gjitha në versionin për të vegjël).

Grupi i njohur ishte i ftuar për të promovuar albumin më të ri, i cili pritet të publikohet të premten, “Hardwired…To Self-Destruct”.

Më poshtë do t’ju sjellim performancën e Jimmy-t, Metallica-s dhe The Roots. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje