Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mendimet e VIP-ave shqiptarë në një ditë me shi si kjo e sotmja

Mendimet e VIP-ave shqiptarë në një ditë me shi si kjo e sotmja
November 08
12:11 2016

Që prej orëve të para të mëngjesit, shumë qytete të Shqipërisë janë duke kaluar një situatë shumë të vështirë si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Megjithatë, edhe në ditë si kjo, rrjetet sociale janë tejet të rëndësishme për të shkëmbyer mesazhe dhe mendime rreth situatës.

Edhe disa nga personazhet publike shqiptare kanë vendosur të reagojnë duke përdorur llogaritë në rrjete sociale, për të ndarë mendime apo emocione të momentit, lidhur me shiun, te ndjekësit dhe miqtë e tyre virtualë.

Disa kanë vendosur të bëhen melankolikë, siç i ka hije një dite si kjo dhe disa të tjerë kanë vendosur të reagojnë lidhur me problematikat e përmbytjeve dhe trafikut të rënduar, duke vendosur në vëmendje edhe një herë reagimin që duhet të ketë qeveria shqiptare për të mos lejuar që raste të ngjashme të ndodhin sërish.

Më poshtë po ju rendisim reagimet e opinionistit dhe blogerit Olti Curri, aktorit Devis Muka, gazetarit Erl Murati, Kastro Zizos, Gerta Hetës dhe Endri Priftit.

Olti Curri:

olti-curri

Devis Muka:

devis-muka

Erl Murati:

erl-murati

Kastro Zizo:

kastro

Gerta Heta:

gerta-heta

Endri Prifti:

endri

/Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje