Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Mediat gjermane, jehonë bukurosheve të ekranit shqiptar

Mediat gjermane, jehonë bukurosheve të ekranit shqiptar
November 28
15:56 2016

Moderatoret e njohura të ekranit shqiptar nuk kanë tërhequr vetëm vëmendjen e shqiptarëve, por duket se kanë krijuar fansat e tyre nga e gjithë bota.

Në Ditën e Pavarësisë, mediat gjermane i kanë kushtuar rëndësi femrave më të bukura shqiptare. E përditshmja gjermane “Blick” ka shkruar një artikull dedikuar bukurosheve të ekranit shqiptar. Në krye të listës qëndrojnë Marina Vjollca, Luana Vjollca dhe Albana Osmani.

Bashkangjitur fotove të Instagram-it, kjo e përditshme ka dhënë një përshkrim të shkurtër për secilën prej tyre, duke prekur kështu edhe jetën e tyre private.

Gjithashtu, në fund të listës kanë bërë edhe një sondazh për bukuroshet shqiptare, ku kryeson Luana./Blitz.al/

Lista e plotë sipas Blick:

  1. Luana Vjollca
  2. Marina Vjollca
  3. Albana Osmani
  4. Ilda Bejleri
  5. Bora Zemani
  6. Jonida Vokshi
  7. Viola Spiro
  8. Vlera Jusufi
  9. Sidorela Gjoni/Blitz.al/

Blick– e përditshmja gjermane

 

 

Shperndaje