Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Me këtë gjest, Big Basta ka treguar se Vesa Luma është vërtet me shumë fat!

Me këtë gjest, Big Basta ka treguar se Vesa Luma është vërtet me shumë fat!
November 15
08:56 2016

Big Basta dhe Vesa Luma janë ndër çiftet më simpatike e më të dashura të publikut shqiptar. Momentalisht ata të dy po shijojnë të qenit prindër të vogëlushit të tyre dhe nga çfarë mund të themi prej rrjeteve sociale, po ia dalin më së miri.

Por për të gjithë ata që mendojnë se pas martese, dashuria e madhe disi venitet, Big Basta tregon të kundërtën. Ai e ka surprizuar Vesën në një mënyrë shumë origjinale. Ai i ka dhuruar një buqetë me lule bashkëshortes së tij dhe ka vendosur një kartolinë në të: “Zemër, ti e di që je krijesa më e çmuar për mua! U mundova ta pasqyroj në lule bukurinë tënde, por as që i afrohet.  Përjetësisht jeta ime, nëna e djalit tim!” – ka shkruar Big Basta.

Ndërkohë, Vesa e ka ndarë këtë moment shumë të veçantë me ndjekësit e saj në Instastory, ku ka shkruar: “Ndonjëherë, gjithçka kemi nevojë është dashuria!” /Blitz.al/

15102327_10210824185391284_130628925_o

Komento
Shperndaje