Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Makeup i ekzagjeruar? Jo më, vajzat shqiptare zgjedhin natyralen!

Makeup i ekzagjeruar? Jo më, vajzat shqiptare zgjedhin natyralen!
March 14
19:28 2019

Na është ngulitur në kokë ideja se personazhet publikë janë gjithnjë të kuruar në detaje dhe me një makeup të rënduar (konturime dhe “highlighter” pafund). Por duket se makijazhi i ekzagjeruar nuk është më në modë, dhe natyralja duket mjaft bukur. Vajzat shqiptare kanë zgjedhur së fundmi që në përditshmëri të mos vendosin aspak grim, por edhe në dalje televizive të anojnë nga ai natyral, që duket thuajse sikur nuk ke vendosur asgjë.

Arilena Ara

Miriam Cani

Anjeza Maja

Xhensila Myrtezaj

Bora Zemani

Adrola Dushi

Emina Cunmulaj

Venera Lumani

Bieta Sulo

Komento
Shperndaje