Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lista e triumfuesve në MTV Europe Music Awards 2016

Lista e triumfuesve në MTV Europe Music Awards 2016
November 07
15:44 2016

Mbrëmjen e kaluar, Roterdami ka pritur eventin më të rëndësishëm të muzikës europiane për adoleshentë, MTV Europe Music Awards, event i drejtuar nga bukuroshja shqiptare, Bebe Rexha.

Me një hapje spektatore nga Bebe, EMA-t kanë ngjitur në skenë një sërë emrash të njohur, si Shawn Mendes, Zara Larsson, Martin Garrix, Kings of Leon, Green Day, Bruno Mars etj. Përveç kësaj, në kryeqytetin holandez janë ndarë edhe trofe, numri më i madh i të cilave shkuan për Justin Bieber.

Më poshtë do të gjeni listën e plotë të fituesve mbrëmjen e kaluar.

 1. Best Song

Justin Bieber – Sorry

 

 1. Best Video

The Weeknd ft. Daft Punk – Starboy

 

 1. Best Female

Lady Gaga

 

 1. Best Male

Shawn Mendes

 

 1. Best Live

Twenty One Pilots

 

 1. Best New

Zara Larsson

 

 1. Best Pop

Fifth Harmony

 

 1. Best Rock

Coldplay

 

 1. Best Alternative

Twenty One Pilots

 

 1. Best Hip Hop

Drake

 

 1. Best Push

DNCE

 

 1. Biggest Fans

Justin Bieber

 

 1. Best World Stage

Martin Garrix – Isle of MTV

 

 1. Global Icon

Green Day /Blitz.al/

Shperndaje