Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lista e personazheve më të kërkuar në Google për 2016-n

Lista e personazheve më të kërkuar në Google për 2016-n
December 14
12:01 2016

Google ka publikuar listën e personazheve më të kërkuar në motorin e kërkimit për vitin që po lëmë pas. Lista është e gjatë, por ne do t’ju sjellim disa prej tyre.

Lista e personave më të kërkuar në 2016-n në Google:

  1. Donald Trump

capture

 

2. Hillary Clinton

2

 

3. Michael Phelps

3

 

4. Bernie Sanders

4

 

5. Steven Avery

5

 

6. Ryan Lochte

6

 

7. Simone Biles

7

 

8. Cam Newton

8

 

9. Usain Bolt

9

 

10. Kevin Durante /Blitz.al/

10

Shperndaje