Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Leonora Jakupi flet për dashurinë e re dhe këngën e vjedhur nga Nora Istrefi

Leonora Jakupi flet për dashurinë e re dhe këngën e vjedhur nga Nora Istrefi
October 28
22:31 2016

Mbrëmja e sotme ka sjellë në kolltukun e të ftuarit një emër të njohur e të vjetër në skenën muzikore shqiptare, Leonora Jakupi.

Fillimisht, Leonora është pyetur nëse ndihet e kërcënuar nga brezi i ri i këngëtarëve: “JO, nuk ndihem fare e kërcënuar nga ky brez i ri sepse kohët ndryshojnë. Madje ka artistë që më pëlqejnë. Ja, Ledri më pëlqen shumë”

Leonora ka folur për herë të parë edhe për lidhjen e saj të re. “Unë po ndihem shumë mirë në këtë lidhje”, – ka thënë artistja. Ndërsa për sa i përket zërave për martesë, Leonora ka treguar  se nuk ka në plan asnjë martesë.

Pyetjes se si i dashuri i kishte fituar zemrën, Jakupi është shprehur: “Mua më terheq mënyra se si afrohet dhe më flet. Qasja ka rëndësi për mua dhe mënyra se si sillet për të më bërë të ndihem mirë”

Nuk është lënë pa u përmendur edhe kënga e vjedhur nga Nora Istrefi, gjë për të cilën ka thënë: “Unë fal shumë! Nuk mbaj inate edhe pse atë mund ta kem thellë në zemër, por jo, nuk mbaj inate!”.

Pyetur nëse ka ndërmend të hyjë në politikë Leonora ka mohuar kategorikisht të gjitha mundësitë për t’u integruar në politikën kosovare. /Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje