Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Lady Gaga: “Unë nuk jam si Madonna! I shkruaj vetë këngët e mia!”

Lady Gaga: “Unë nuk jam si Madonna! I shkruaj vetë këngët e mia!”
October 22
13:17 2016

Gjatë gjithë jetës së saj, Lady Gaga ose është akuzuar se kopjon Madonna-n, ose është krahasuar gjithmonë me këngëtaren e “Like A Virgin”. Dhe kjo e ka acaruar pa masë krijuesen e “Born This Way”.

Këtë e ka treguar në një intervistë për radion “Beats 1”, kur moderatori i ka thënë se mes saj dhe Madonna-s mund të hiqet një vijë paralele.

“Madonna dhe unë jemi krejtësisht ndryshe”, – ka thënë Gaga. “Nuk dua ta dëgjoj më një krahasim të tillë! E nuk dua të shfaq mungesë respekti ndaj Madonna-s. Të gjithë e dimë, ajo është një zonjë fantastike, me një karrierë të madhe. Është ylli më i madh i pop-it! Por unë jam ndryshe. Unë luaj shumë instrumente. Shkruaj muzikën time. Shpenzoj orë e orë të tëra duke e bërë vetë muzikën. Pra, jam producente! Nuk bëj prova vazhdimisht për të bërë një show të mirë. Jam kjo që jam”.

Ky rrëfim vjen menjëherë pas publikimit të albumit të saj më të ri, “Joanne”. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje