Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lady Gaga tregon përmbajtjen e albumit të saj të ardhshëm

Lady Gaga tregon përmbajtjen e albumit të saj të ardhshëm
September 24
11:06 2016

Këtë javë është folur vazhdimisht për albumin e ri të Lady Gaga-s, “Joanne”.

Ditën e djeshme, Gaga ka treguar edhe disa detaje të tjera lidhur me albumin, të cilat e kanë shtuar akoma më shumë interesin për këtë projekt të sajin.

Bëhet fjalë për versionin zyrtar/standard të albumit dhe për “deluxe edition”.

Versioni standard përmban 11 këngë, një prej të cilave është bashkëpunimi me Florence Welch nga Florence + The Machine, kurse “deluxe edition” përfshin edhe këngë shtesë.

Joanne Standart Edition:

 1. Diamond Heart
 2. A-Yo
 3. Joanne
 4. John Wayne
 5. Dancin’ In Circles
 6. Perfect Illusion
 7. Million Reasons
 8. Sinner’s Prayer
 9. Come To Mama
 10. Hey Girl ft. Florence Welch
 11. Angel Down

 

Joanne deluxe edition:

 1. Grigio Girls
 2. Just Another Day
 3. Angel Down (Work Tape) /Blitz.al/

 

 

Shperndaje