Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Lady Gaga, e lindur për të luajtur rolin e Donatella Versace-s

Lady Gaga, e lindur për të luajtur rolin e Donatella Versace-s
November 06
17:05 2016

Së shpejti do të fillojë sezoni i tretë i “American Crime Story”, ku raportohet se Lady Gaga do të luajë rolin e Donatella Versace-s.  Sezoni i tretë flet për vrasjen e vëllait të Versace-s nga një vrasës serial.

Producenti Murphy ka thënë se Lady Gaga është e lindur  për të luajtur këtë rol. Gjithashtu, Gaga është mikeshë me Versace-n në jetën reale dhe flet me shumë respekt për të.

Mes Versace-s dhe Gaga-s ka një ngjashmëri të madhe fizike dhe është e vetmja femër që mund ta luante këtë rol në mënyrë perfekte.

“American Crime Story”, sezoni 3, do të fillojë xhirimet së shpejti. Roli në këtë film për Lady Gaga-n do të jetë një ndër performancat kryesore në jetën e saj./Blitz.al/

Shperndaje