Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Kylie Jenner rrëfen jetën përtej Instagramit: “Vuaj nga ankthi dhe kam humbur shumë shoqe!”

Kylie Jenner rrëfen jetën përtej Instagramit: “Vuaj nga ankthi dhe kam humbur shumë shoqe!”
July 16
16:33 2019

Jeta e Kylie Jenner nuk është aq me shkëlqim dhe perfekte sa duket në postimet e saj në rrjetet sociale. Kështu të paktën tregon vetë ajo.

Miliarderja e re ka bërë një rrëfim emocionues dhe të sinqertë në llogarinë e saj në Instagram, për t’i treguar ndjekësve se ka vuajtur nga ankthi dhe ka humbur shumë shokë e shoqe për të qenë aty ku është sot.

Kylie shprehet se të qenit në qendër të vëmendjes dhe të rritesh me miliona sy që të shohin, nuk është normale.

“Jam krenare me veten, zemrën time dhe fuqinë time. Të rritesh me miliona sy që të shohin nuk është normale. Kam humbur shokë e shoqe gjatë rrugës dhe veten disa herë. Tatuazhi im i parë ishte ‘sanity’ për t’i kujtuar vetes çdo ditë për ta mbajtur (mendjen të shëndoshë). Kam vuajtur nga ankthi gjatë gjithë jetës sime si e rritur dhe pasi lindi bebi u përballa me ulje-ngritje.

Ndihesha sikur duhet të rigjeja sërish veten. Mbajta shumë për vete por thjesht dua ta ndaj me ju dhe t’ju them se jam njeri. Jeta ime nuk është perfekte dhe ajo që shihni këtu në median sociale është vetëm sipërfaqja. Tregohu i butë me veten, ec para dhe harro. Të gjithë jemi të aftë për gjëra të mëdha, meritojmë dashuri, dhe na lejohet të shprehim vetëveten. Bëj më shumë gjëra që të bëjnë të lumtur dhe mos kërko falje”.- shkruan Kylienw postimin e saj nw Instagram./Blitz.al/

 

View this post on Instagram

 

I’m proud of myself, my heart, and my strength. growing up in the light with a million eyes on you just isn’t normal. I’ve lost friends along the way and I’ve lost myself too sometimes. my first tattoo was “sanity” to remind myself everyday to keep it. I’ve struggled with anxiety my whole young adult life and after my baby i dealt with all the internal ups and downs. I felt like i had to find myself completely again. I keep a whole lot to myself but just wanted to share and let you know I’m human. my life is not perfect and what you see here on social media is just the surface. be gentle with yourself, move on, and let go. we are all capable of great things, worthy of love, and allowed to express ourselves. do more of what makes you happy and be unapologetic. now is your season ✨ we all have a magnificent destiny.

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

Share