Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Konkurrentët që do të performojnë në natën e dytë të Festivalit të Këngës

Konkurrentët që do të performojnë në natën e dytë të Festivalit të Këngës
December 22
13:48 2016

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur nata e parë e “Festivalit të Këngës” në Pallatin e Kongreseve. 12 këngëtarë janë ngjitur në skenë dhe kanë prezantuar këngën e tyre konkurrente  në festivalin i cili në fund të tri netëve “live” do të nxjerrë fituesin e çmimit të parë, i cili do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion.

Edhe në mbrëmjen e dytë do të interpretojnë 12 këngëtarë. Ndiqni në vijim listën e artistëve që do të performojnë sot në Pallatin e Kongreseve.

Elson Braha – Edhe një herë

Lorela-Me ty

Tiri-Më zgjo

Fabiola Agalliu dhe Agnesa Cavolli-Shkon e vjen

Rezarta Smaja-Pse prite gjatë

Dilan Reka-Mos harro

Albulena Jashari-Fjalët ia le zemrës

Xuxi-Metropol

Luka dhe Serxhio Hajdini

Classic Boys-Dashuria për jetën

Linda Rukaj-Vija e lumit

Lindita-Botë

Shperndaje