Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kirurgjia plastike nuk ishte “trendy”, por yjet përdornin procedura të dhimbshme për kurimin e pamjes

July 16
15:09 2016

1. Elektroliza e flokëve

Picture 1 of 4

Në Hollivudin e dikurshëm, të kishe flokë të bukur ishte një plus i madh për aktoret. Rita Hayworth vendosi të ndryshojë ngjyrën e flokëve të saj, nga brune të bëhej bionde. Për këtë iu deshën 1 vit seanca elektrolize flokësh, çka konsistonte në disa stimulime elektrike te flokët.

Një nga temat më të diskutuara në ditët e sotme është kirurgjia plastike dhe se sa shumë yjet e showbizz-it mundohet të kurojnë pamjen e tyre nëpërmjet operacioneve vetëm për t’u dukur më bukur estetikisht. Mirëpo, edhe pse thuhet se më përpara yjet ishin “bio” ndaj ishin më të bukura, duhet t’ju themi se në fakt dëshira për rregullime të defekteve në tipare ka qenë gjithnjë e madhe, por mundësia e realizimit ka qenë më e vogël se tani. Gjithsesi, vini re nëpërmjet galerisë se për të perfeksionuar pamjen e tyre, edhe atëherë, femrat më të bukura të kohës, i nënshtroheshin disa procedurave tejet të dhimbshme.

Komento
Shperndaje