Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Këto këngë mund t’i kërceni pa problem edhe si valle

Këto këngë mund t’i kërceni pa problem edhe si valle
November 08
12:49 2016

Janë shumë të bukura, pëlqehen, dëgjohen me volum të lartë, kanë miliona klikime dhe na japin lirinë t’i kërcejmë si të duam. Në këngët që kemi zgjedhur, mund të merrni një shami ose dy (si te vallja e Tropojës) dhe të kërceni pa problem. Frymëzimi erdhi nga Getinjo… “O moj pare” me lëvizjet e valles së Tropojës ose edhe si valle dyshe do dukeshim shumë “cool”…

Njerëzit e shpenguar mund të kërcejnë si të duan, sidomos kur bëhet fjalë për këngët dhe artistët e tyre të preferuar. Kështu i bëjnë pjesë të çdo momenti në jetën e tyre. Provoni t’i kërceni në një variant valle… Na besoni, do të argëtoheni shumë në këtë ditë me shi. Klajdi Haruni na e thotë që në titull me “Vallja e verës”. Merrni një pogonishte të shpejtë me “Love me”, një valle Tropoje me refrenin e “Bow down”, vallen e Kukësit me “Xhinset” ose me “Tavolina”, një valle dyshe me “Bongo” ose me “Çiftin simpatik”, vallen e Shotës me “Eja” e kështu me radhë…


Komento
Shperndaje