Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këta VIP-a shqiptarë mbajnë këto emra në rrjetet sociale…

April 13
17:19 2017

Artistët shqiptarë shpesh vendosin të përdorin emra të rremë ose pseudonime në rrjetet sociale. Ndoshta për të krijuar një brand më vete, ndoshta sepse nuk u pëlqen emri i tyre i vërtetë apo sepse nuk duan që në hapësirën e tyre private sociale të kenë lidhje me fansat dhe adhuruesit e tyre.

Fundja, kjo gjë është më se e kuptueshme pasi edhe personazhe të njohura në Hollywood përdorin pseudonime për t’u shfaqur në treg apo në skenë… përmendim këtu Rihanna-n, Lady Gaga, Jay Z etj.

Ama, VIP-at shqiptarë kanë krijuar një trend tjetër: pseudonime edhe në rrjetet sociale, përveçse në skenë.

Ne të Blitz.al kemi kontrolluar Facebook-un dhe Instagram-in e emrave të njohur të showbizz-it shqiptar dhe kemi zbuluar se shumë prej tyre nuk figurojnë me emrat e artit.

Por për më shumë, do t’ju tregojmë në fotot e mëposhtme.

 

Zinzin – Noizy

 

Bigitos – Big Mama

 

Mairiunven – Mozzik

 

Tavnikcity – Mc Kresha

 

Truekapo – Capital T

 

Ghettogeasy – Getoar Selimi

 

Strefie – Era Istrefi

 

Aria Koshutova – Jehona Sopi

Perla Lulu- Rita Lati

Marimadalen16 – Marjana Kondi

 

 

Komento
Shperndaje