Blitz

 Breaking News

Këngëtarja shqiptare i rikthehet tregut muzikor pas 4 vitesh mungesë

Këngëtarja shqiptare i rikthehet tregut muzikor pas 4 vitesh mungesë
October 13
11:30 2019

Nëse keni qenë ndjekës i rregullt i festivaleve në mes të viteve 2000 dhe dëgjues i kujdesshëm i hiteve shqiptare, me siguri e mbani mend Jehona Sopin.

Këngëtarja e njohur ka qëndruar larg tregut muzikor shqiptar për disa vite, megjithatë duket se tani është gati të rikthehet.

Burime për Prive.al zbulojnë se Jehona ka gati këngën e re, të cilën e ka punuar me emra të rëndësishëm të muzikës, më saktë me çiftin Armend Rexhepagiq dhe Aida Buraku (që kujtojmë vitin e fundit kanë bashkëpunuar me artistë si Tuna dhe Ylli Limani). Ndërkohë kënga do të shoqërohet dhe me videoklip, për të cilin kanë filluar tashmë xhirimet.

Ndërkohë që presim projektin e ri të Sopit, kujtojmë ndonjë këngë të vjetër të saj, që sapo ta dëgjoni, do çuditeni që e dini përmendësh:

/Blitz.al/

Share