Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këngëtarja shqiptare fiton një çmim të rëndësishëm ndërkombëtar

Këngëtarja shqiptare fiton një çmim të rëndësishëm ndërkombëtar
December 01
18:17 2016

“European Border Breakers Awards” ka dhënë 10 çmime për artistët e rinj që janë të suksesshëm jashtë vendeve ku kanë lindur. Dua Lipa ka qenë një prej të përzgjedhurave si një nga artistët e rinj më të mirë. Këtë çmim e ka marrë më parë edhe Adele, Stromae, Tokio Hotel dhe të tjerë artistë të njohur ndërkombëtarisht si ata.

15310477-10207241937078237-987293161-n_1480611488-223658

Ceremonia ku Dua Lipa do të shfaqet duke marrë këtë çmim do të zhvillohet më 11 janar 2017 në Groningen. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje