Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këngëtarja Kida ka bërë diçka shumë prekëse…

Këngëtarja Kida ka bërë diçka shumë prekëse…
August 30
10:46 2016

Shumë artistë të skenës shqiptare janë gjendur pranë fëmijëve jetimë dhe njerëzve në nevojë.

Kësaj nisme i është bashkuar edhe këngëtarja e njohur Kida.  Ajo ka vizituar fshatin SOS së bashku me disa kolegë të Zzapnchriss dhe, përveç dashurisë, u kanë dhuruar fëmijëve edhe disa ndihma materiale.

Kida ka postuar një foto në Instagram ku tregon disa prej momenteve  në fshatin SOS dhe shkruan:

“Ishte kënaqësi e madhe që sot kontribuuam në organizatën SOS, fshati i fëmijëve. Takuam fëmijë shumë të dashur dhe shumë të respektuar. Një ndjenjë me të vërtetë shumë e veçantë! Shumë dashuri për të gjithë këta fëmijë”./Blitz.al/

kida

Shperndaje