Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këngëtaret shqiptare patën një parandjenjë të njëjtë dhe u rezultoi e gabuar

Këngëtaret shqiptare patën një parandjenjë të njëjtë dhe u rezultoi e gabuar
November 09
09:37 2016

Është mbyllur me sukses procesi i numërimit të votave në SHBA, duke zyrtarizuar kështu fitoren e Donald Trump si presidenti i ri i vendit.

Mirëpo, gjatë ditës së djeshme kanë qenë të shumta personazhet publike nga e gjithë bota që janë ndarë në dy kampe mbështetjeje. Disa nga këngëtaret më të njohura shqiptare kishin shprehur haptazi simpatinë e tyre për Hillary Clinton duke postuar në rrjete sociale pro saj.

Dhe gjejeni çfarë? Parandjenja e tyre gaboi! SHBA-ja do të qeveriset për 4 vitet e ardhshme nga Donald Trump dhe sikurse i gjithë opinioni publik e mediat, edhe këngëtaret shqiptare me shumë mundësi janë habitur nga ky rezultat.

Dua Lipa, Rita Ora, Era Istrefi,  Tuna dhe Vesa Luma me siguri kanë ndierë keqardhje që kandidatja që ato simpatizonin nuk arriti të triumfojë.

Dua Lipa:

15032568_10210761263258270_150530707_n

Rita Ora:

img_0881

Era Istrefi:

15033915_10210761263458275_1507054626_o

Tuna:

14976185_10210761263738282_1266305978_o

Vesa Luma:

14976224_10210761263378273_1676836116_o

/Blitz.al/

Shperndaje