Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këngët më të bukura të 2016-s sipas “Rolling Stone”

Këngët më të bukura të 2016-s sipas “Rolling Stone”
November 30
19:28 2016

 

Një nga revistat më prestigjioze për sa i përket muzikës, “Rolling Stone”, ka publikuar ditën e sotme listën e këngëve më të bukura të vitit që po lëmë pas.

Ajo ka renditur 10 këngë të publikuara brenda këtyre 12 muajve dhe në krye ka vënë “Formation” të Beyonce-s, ndërkohë në vend të 10 renditet “Black Beatles” nga Rae Sremmurd dhe Gucci Mane.

Lista e plotë e këngëve më të mira sipas “Rolling Stone”:

 

 

10. Rae Sremmurd feat. Gucci Mane, “Black Beatles”

9. Lvl Up, “Pain”

8. Fifth Harmony feat. Ty Dolla $ign, “Work From Home”

7. Solange, “Cranes in the Sky”

6. Pwr Bttm, “Projection”

5. Kanye West, “Ultralight Beam”

4. David Bowie, “No Plan”

3. Drake feat. Wizkid, Kyla, “One Dance”

2. Frank Ocean, “Ivy”
https://open.spotify.com/embed/track/2ZWlPOoWh0626oTaHrnl2a

1. Beyoncé, “Formation”

 

Komento
Shperndaje