Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Këngë që nuk e dinit se janë shkruar nga Bebe Rexha

Këngë që nuk e dinit se janë shkruar nga Bebe Rexha
August 10
19:32 2016

Para se Bebe Rexha të dilte hapur në tregun muzikor si këngëtare, ajo ka shkruar për vite të tëra tekste për të tjerë artistë.

Por Bebe vendosi që të shkruajë më pas edhe për veten e saj, duke u bërë pjesë e projektit të Nicki Minaj dhe David Guetta-s, “Hey Mama”, e më pas në “I’m Gonna Show You Crazy” e së fundmi në “No Broken Hearted” në bashkëpunim me Nicki Minaj.

Më poshtë do t’ju rendisim disa nga këngët që ka shkruar Bebe Rexha për këngëtarë të njohur:

 

 

  1. Eminem ft. Rihanna – Monster

 

 

 

 

 

2. Selena Gomez – Like a Champion

 

 

 

 

3. Iggy Azalea – Team

 

 

 

 

 

4. Nikki Williams – Glowing

 

 

 

 

5. Nick Jonas – Under You

 

 

 

 

 

6. Bella Thorne – One More Night

 

 

 

 

7. Tinashe – All Hands on Deck

Shperndaje