Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Katy Perry maskohet si Hillary Clinton

Katy Perry maskohet si Hillary Clinton
October 29
17:45 2016

Këngëtarja Katy Perry ka mbështetur Hillary Clinton në fushatën e saj presidenciale. Ajo ka shprehur hapur se vota e saj shkon për Clinton dhe madje e ka shoqëruar në evente të ndryshme.

Ditën e premte, duket se Perry nuk e ka pasur aspak problem zgjedhjen e kostumit të Halloween-it. Ajo është maskuar si Hillary Clinton. Jo vetëm që ka veshur kostumin e kuq dhe ka vënë  paruke bionde, por ka organizuar të gjithë stafin e saj për t’u bërë një pamje të ngjashme me stafin e Clinton. Artistët e kozmetikës kanë krijuar proteza në fytyrën e saj për të pasur një ngjashmëri të madhe me 69-vjeçaren. Në festën e Halloween-it ajo është shoqëruar nga miku i saj, i cili ishte veshur si Bill Clinton.

Këngëtarja ka postuar foto në rrjetet sociale, madje në njërën prej tyre shihet me një gotë në dorë dhe shkruan: “Duke bërë një festë të vogël pak para se të marr detyrën”./Blitz.al/

Celebrities attend Kate Hudsons annual Halloween Party in Los Angeles, California. Pictured: Katy Perry Ref: SPL1382053 281016 Picture by: SAF / Splash News Splash News and Pictures Los Angeles:310-821-2666 New York: 212-619-2666 London: 870-934-2666 photodesk@splashnews.com

 

14727691_102313723580261_8177365857521893376_n

Screengrab from Katy Perry's Snapchat of her in her Hillary Clinton halloween costume 10/28/16 Source: Katy Perry/Snapchat

Screengrab from Katy Perry's Snapchat of her enjoying pizza in her Hillary Clinton halloween costume 10/28/16 Source: Katy Perry/Snapchat

Shperndaje