Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kastro Zizo: Na mbytën kurvat!

Kastro Zizo: Na mbytën kurvat!
April 30
17:27 2016

Producenti dhe këngëtari Kastro Zizo, i njohur për publikun shqiptar për natyrën e tij impulsive, aq sa edhe të drejtpërdrejtë, shpeshherë reagon për situata të ndryshme. Ai nuk ngurron të shprehë mendimin e tij në mënyrë mjaft origjinale, pa dorashka.

Sikundër së fundmi, ku përmes një postimi në rrjetin social Facebook, vë në dukje raportin femër-mashkull, dogmat dhe paragjykimet ekzistuese për një gjini dhe jo për një tjetër. Kastro Zizo e cilëson si të padrejtë paragjykimin ndaj meshkujve të zhveshur krahasuar me femrat, të cilave nuk u ka mbetur gjë tjetër pa nxjerrë, veç linesit.

“Lloj e soj kurve nëpër “clube”-t e natës vetëm linesi u ka ngel pa nxjerrë. Sa heq bluzën dhe del me kanotiere një mashkull vijnë dhe e shoqërojnë këta “badigardët” për thyerje etike. Ah, si nuk kam një grusht të fortë t’i çaj arrat pa çekiç!”- shkruan ai.

Komento
Etiketimet
Shperndaje