Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kastriot Myftaraj: “A depërtojnë Robert Aliaj dhe Kristi Pinderi në b****n e njëri-tjetrit?”

Kastriot Myftaraj: “A depërtojnë Robert Aliaj dhe Kristi Pinderi në b****n e njëri-tjetrit?”
October 22
22:21 2016

Spektakli i kësaj jave i “Dance with me” solli polemika, si në media, ashtu edhe në rrjetet sociale. Kjo sepse njëri nga anëtarët e jurisë së spektaklit, Robert Aliaj Dragot tregoi para kamerave e publikut një bluzë, ku në qendër të saj shihej shqiponja e flamurit tonë kombëtar, e bashkuar me simbolin e Swastikas (kryqi nazist).

Për këtë ka reaguar edhe Kastrit Myftaraj, i cili në një status në Facebook shkruan: “Bytha e deformuar e Robert Aliajt dhe shqiponja e flamurit e deformuar prej tij: Robert Aliaj, i cili është mbrojtës i kauzës së martesave mes meshkujve homoseksualë, gjë për të cilën duket i lyen gishtat e duarve me manikyr, tha se e kishte bërë këtë për të protestuar ndaj pseudopatriotizmit, duke qenë se nuk e kuptonte për çfarë duhej të ishin krenarë shqiptarët me flamurin”.

Më pas, Myftaraj shton: “Në veprën e z. Aliaj nuk mund të mos shoh një prirje të atyre që mbrojnë kauzën LGBTI për të përçmuar simbolet kombëtare shqiptare. Këtë e ka bërë edhe Kristi Pinderi, i cili, në një shkrim të tij të disa viteve më parë, me titull “Sa i gjatë ishte Skënderbeu”, kërkonte të provonte se Heroi Kombëtar Shqiptar ishte një xhuxh. Kur në të vërtetë, studiues seriozë, si historiani Giuseppe Valentino, kanë vërtetuar, duke studiuar dokumentet arkivore për porositë që bënte Skënderbeu për veshje në qytete të huaja, se ai kishte një shtatlartësi prej dy metrash. Skënderbeu ishte një burrë shtatlartë, që e kishte organin seksual në gjendje ereksioni afërsisht aq të gjatë sa Kristi Pinderi”.

“Nuk e kuptoj se si i pengojnë këta njerëz shqiponja e flamurit kombëtar dhe Skënderbeu për të shpuar bythën e njëri-tjetrit! A mos duan të na thonë se po nuk u hoq shqiponja nga flamuri kombëtar dhe po nuk u shpall Skënderbeu xhuxhmaxhuxh ata nuk arrijnë dot ereksionin për të depërtuar bythën e njëri-tjetrit?” – shkruan Kastriot Myftaraj kundër Aliajt dhe Pinderit. “Z. Aliaj, para se të përçudnojë shqiponjën e flamurit kombëtar, do të bënte mirë të na tregonte me një pikturë deformimin jo natyral që pëson bytha e një homoseksuali kur i hyn penisi i një mashkulli tjetër. Sepse bytha e njeriut nuk është bërë nga natyra me funksion seksual. Prandaj ajo do të ngjante në këtë rast me një Swastikë të deformuar”.

Sigurisht, Myftaraj nuk ka lënë jashtë kësaj edhe deputetin dhe njëkohësisht kryetarin e Partisë Demokristiane, z. Nard Ndoka. Për të shkruan: “Është për t’u habitur që z. Nard Ndoka, i cili është edhe kryetari i Partisë Demokristiane, që duhet të ketë një lidhje të veçantë me flamurin kombëtar shqiptar, që si simbol është i lidhur me emrin e Skënderbeut, të pranojë të bëhet manekini folës i Robert Aliajt për t’u realizuar ky skenar antishqiptar, antidemokristian”.

“Gjithsesi, meqenëse Robert Aliaj dhe Nard Ndoka e nisën këtë punë, tani le të eksperimentojnë me bythën e njëri-tjetrit se si deformohet ajo si Swastikë kur depërtohet nga organi seksual mashkullor. Pastaj të shohim pikturën përkatëse”, – e mbyll statusin e tij “bombë” Kastriot Myftaraj. /Blitz.al/

 

Komento
Shperndaje