Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Karikaturat, si do të dukeshin 11 legjendat e muzikës po të ishin sot gjallë?

Karikaturat, si do të dukeshin 11 legjendat e muzikës po të ishin sot gjallë?
July 12
11:17 2017

Shumë muzikantë me vlera kanë ndërruar jetë në dekadat e fundit.

Ata kanë lënë fansat zemërthyer, teksa muzika e tyre vijon të dëgjohet edhe sot me të njëjtin ritëm.

Pavarësisht shijes së ndryshme që mund të ketë secili prej nesh në muzikë, disa këngë thjesht fiksohen në memorie sepse ato këndohen nga legjenda të padiskutueshme të muzikës.

Gjithkush mund të mendojë muzikën që ata mund të krijonin nëse do të ishin gjallë.

Por ka edhe të tjerë që mund të imagjinojnë se si do të dukeshin ata sot në pamjen e jashtme.

Sachs Media Group ka krijuar karikaturat e tyre, që mund t’i shikoni më poshtë:

1. Elvis Presley

2. Jimi Hendrix

3. Kurt Cobain

4. Janis Joplin

5. Jim Morrison

6. John Lennon

7. Bob Marley

8. Karen Carpenter

9. Keith Moon

10. Dennis Wilson

11. Bobby Darin

12. Cass Elliot (Mama Cass)

Komento
Shperndaje