Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Kanye West thyen rekordin e Michael Jackson, “acarohet” vajza e mbretit të popit

Kanye West thyen rekordin e Michael Jackson, “acarohet” vajza e mbretit të popit
August 17
15:09 2016

Kanye West ka thyer rekordin e mbretit të popit, Michael Jackson, në listën e Billboard, Hot 100.

Në nominimet javore në Hot 100, Kanye ka hyrë në Top 40 me 40 këngë, duke lënë pas Michael Jackson, i cili ka hyrë me 39 këngë. Menjëherë pas këtij lajmi reagon vajza e Jackson, Paris Jackson. Ajo ishte acaruar shumë që West kishte përmendur babain e saj dhe ka shkruar në një foto në Instagram se albumin e West e kishte dëgjuar për herë të parë nga babai i saj, sepse ai e pëlqente.

“Babai im nuk e shihte muzikën si konkurs ose lojë, nuk kishte si motiv të fliste për artistët e tjerë. Në qoftë se dikush thyente një rekord ai gëzohej. Michael  ka punuar fort për muzikën. Muzika është muzikë dhe është mirë të ruash njohjet”, – ka shtuar Paris./ Blitz.al/

ka

 

Komento
Shperndaje